Natura Kopřiva Urtica koncentrát
Věděli jste, že kopřiva je nejen plevel, ale i významnou rostlinou využitelnou v ochraně rostlin? Výluh z kopřivy má totiž výrazné insekticidní a fungicidní vlastnosti, to znamená, že působí proti hmyzu, zejména mšicím a potlačuje houbové choroby a plísně na rostlinách.
Natura Kopřiva Urtica koncentrát - je přírodní přípravek proti chorobám rostlin ve formě koncentrovaného roztoku učeného pro rozředění.
Posiluje přirozenou ochranu rostlin proti škodlivému hmyzu a roztočům a houbovým chorobám (tedy 2v1). Chrání zeleninu, ovoce a okrasné rostliny. BIO postřik,který je vhodný pro ekologické zemědělstv, bio zahrádku, ekologické pěstování rostlin. Bezpečné pro včely a domácí mazlíčky. přírodní postřik proti mšicím, sviluškám, obaleči jablečnému, dřepčíku, zápředníčku. Dále bio postřik účinkuje na padlí, listové skvrnitosti, plíseň révovou, moniliózu, plíseň šedou, plíseň bramborovou.
Obsah: Urtica spp. (100% extrakt z kopřivy)
Dávkování: 1l (obsah balení) vystačí na 5l roztoku. 1 litr rozředěného roztoku vystačí na 20m2, tzn. obsah balení vystačí na ošetření 100m2.
Postřik z kopřivy proti mšicím
Postřik z kopřivy je možné použít proti mšicím na zelenině (salát, zelí, kapusta, fazol) na ovocných stromech a keřích (jabloň, slivoň, broskvoň, třešeň, ořešák, rybíz červený) a na bramborách. V ovocných sadech se používá proti od dubna do května proti obalečům (jabloň, hrušeň). Uplatňuje se také jako ochrana proti sviluškám a dřepčíkům.
Listy skropíme jíchou až jsou celé mokré po obou stranách a tekutina začíná skapávat. Jíchu je možné též použít jako zálivku. Při tomto použití zaléváme dostatečně ke kořenům rostlin.
Kopřiva proti plísním
Působí také proti padlí a plísním na okurkách (padlí, alternáriová skvrnitost, pytiové vadnutí okurky) bramborách a révě (plíseň bramboru, plíseň révy).
Botanické pesticidy
Když se řekne pesticid, většina lidí si asi představí něco, co na své zahrádce nechce používat. Botanické pesticidy jsou ale jiné. V pořadu Polopatě (ČT) se od doktora Romana Pavely dozvíte, jak fungují a kde je využít.
Video zde: Česká televize - Polopatě (19.4.2020)