Chytrá houba - Polyversum
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá, 9:00 - 15:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 649 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. CHYTRÁ HOUBA
Co je chytrá houba (přípravek POLYVERSUM)?

 

Chytrá houba (přípravek POLYVERSUM), neboli Pythium oligandrum, je houba vyskytující se ve volné půdě. Chytrá houba proniká svými vlákny do buněk hostitele (kvasinky, houby, plísně) a čerpá z něho pro svoji výživu potřebné látky. Na podkladě výživové a prostorové kompetice tak potlačuje fytopatogenní houby.

 


Obrázek - Působení přípravku Polyversum

Pro rostliny neškodné houby Pythium sp prorostou mezi buňkami rostlinného pletiva kořenů (na obrázku) a listů. Díky jejich přítomnosti už v pletivech nezbyde místo pro houby jako je např. padlí. Účinnost této houby byla potvrzena v desítkách vědeckých studiích.

BMC Biology, 2013DOI: 10.1186/1471-2229-13-203

 


Biofungicid POLYVERSUM obsahuje kmen této houby připravený sušením v mrazu. Po aplikaci na porost houba osídlí pletiva rostliny, čímž zvýší její odolnost vůči chorobám. Houba dále produkuje přírodní látky, tzv. sekundární metabolity, které mají další pozitivní vliv na rostlinu, ovlivňují fyziologické procesy a růst.

Použití tohoto postřiku je 100% ekologické. Působení je spolehlivé. Je třeba dodržet pokyny pro aplikaci, která je možná několika způsoby, a to zálivkou, postřikem na list, máčením kořenů, řízků nebo celých rostlin, a mořením osiva. Důležité je namočit přípravek asi na 20 minut až půl hodiny před samotnou aplikací do vody pro aktivaci oospor. Tuto suspenzi spotřebujte do 10hodin. Možné je použití v domácnosti na většinu pokojových roslin, na plodiny v zahradě (např. jahody,okurky, brambory, mák, slunečnice a další) ale i v polním hospodářství (např. řepka olejná).Přípravek POLYVERSUM můžete zakoupit v našem eshopu zde.

Pro svou účinnost je postřik Polyversum využíván i velkými pěstiteli ovoce. V našem ho máme za bezkonkurenční ceny.

 

Způsoby aplikace přípravku Polyversum Biogarden

 

Zálivka

Zálivka 0,05% suspenzí přípravku. To znamená 1 g prášku (asi kávová lžička) na 2 litry vody. Dávkujeme zhruba 5 ml suspenze na sazenici. Při překročení dávky nehrozí žádné nebezpečí.Účelem je především počáteční podpora růstu mladých rostlin a jejich ochrana před půdními mykopatogeny, indukovaná rezistence proti plísni bramborové.

 

Postřik

Postřikujeme 0,05 % suspenzí, připravenou stejným způsobem jako pro zálivku. Je ale doporučeno suspenzi i opakovaně prolít přes filtr (postačí starší čistá punčocha), aby se zabránilomožnému ucpávání tryse k rozstřikovače.

 

Máčení sazenic/kořenů rostlin

Máčení kořenového balu sazenic připravenou 0,05% suspenzí těsně před výsadbou (alternativně lze plata se sazenicemi suspenzí prolít).

 

Moření osiva

5 gramů vystačí na 1 kg osiva. Osivo stačí smíchat s přípravkem. Je určeno proti padání klíčních rostlin.

 


 

Novinky v eshopu

Jak skladovat brambory, aby zůstaly dobré
15.09.2020
Jak skladovat brambory, aby zůstaly dobré
Pro zachování kvality skladovaných brambor je nejdůležitější, abychom do něj ukládali jen zdravé, neporaněné a suché hlízy ... číst celé
Sezóna skladování brambor je u konce
01.05.2020
Sezóna skladování brambor je u konce
Je první Máj – lásky čas, nenechejte se však jarem zmást. S jarem přichází brambory rané, které do Zemabagu nedáváme. Více se o nových brambor... číst celé
Botanické pesticidy a základní látky
26.04.2020
Botanické pesticidy a základní látky
Když se řekne pesticid, většina lidí si asi představí něco, co na své zahrádce nechce používat. Botanické pesticidy jsou ale jiné. Velkou výhodou je b... číst celé
Nouzový stav - doručování zásilek
17.03.2020
Nouzový stav - doručování zásilek
Aktuální informace s ohledem na vyhlášený nouzový stav číst celé
© 2017-2020
Provozovatelem eshopu Ošetřeno.cz je Terpenix s.r.o. spin-off společnost ČZU,
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ústí nad Labem,
spisová značka C 33539
IČO: 02365855
Kamýcká 1777/31, Předměstí, Litoměřice, 412 01
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.