Ošetřeno.cz - přírodní prostředky na ochranu rostlin
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá, 9:00 - 15:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Novinky v eshopu
  3. Biostore - bezpečné botanické pesticidy
19.02.2021

Biostore - bezpečné botanické pesticidy

Terpenix s.r.o. spin-off společnost ČZU, která je provozovatelem e-shopu Ošetřeno.cz, je zapojena do projektu Biostore. V projektu jsou zkoumány biologicky aktivní látky rostlinného původu a jejich využití při skladování zemědělských produktů. Jako výstupy projektu jsou plánovány nové postupy ochrany rostlin a skladovaných zemědělských produktů proti skládkovým chorobám a skladištním škůdcům pomocí rostlinných extraktů a základních látek.

Společnost Terpenix je budoucím uživatelem výsledků a v projektu funguje jako spojovací článek mezi výzkumnou sférou a praktickým využitím získaných poznatků.  Vyvíjené botanické pesticidy a technologie pro skladování rozšiřují nabídku služeb a portfolio produktů společnosti Terpenix pod novou značkou Biostore – ekologické skladování.

Projekt je podpořen téměř 20 mil. korun z prostředků z Ministerstva zemědělství z program ZEMĚ – Udržitelné zemědělství a udržitelná produkce potravin.

Cílem projektu je nale­zení vhodných látek z rostlin, případně extraktů a jejich použití při ochraně zemědělských produktů, které snížit spotřebu chemických pesticidů a snížit tak ekologickou zátěž prostředí. Tyto nové metody ochrany zemědělských produktů najdou uplatnění zejména v režimu ekologického zemědělství a při domácí skladování potravin.  

Hlavním řešitelem projektu Biostore je Česká zemědělská univerzita v Praze a dalšími účastníky projektu jsou společnost de Wolf GROUP s.r.o. a dvě výzkumné instituce – Výzkumný ústav rostlinné výroby, v.v.i., Univerzita Palackého v Olomouci – Přírodovědecká fakulta.

Náklady celkem: 19 697 410 Kč z toho podpora 6 734 910 Kč

Název projektu: Využití biologicky aktivních látek rostlinného původu při skladování zemědělských produktů (QK21010064)

Název projektu – akronym: Biostore 4.0

Začátek projektu: 01/2021

Konec projektu: 12/2025

Hlavní řešitel / manažer: Ing. Matěj Božik, Ph.D.; bozik@af.czu.cz

https://biostore.me/

 

 

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© 2017-2022
Provozovatelem eshopu Ošetřeno.cz je Terpenix s.r.o. spin-off společnost ČZU,
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ústí nad Labem,
spisová značka C 33539
IČO: 02365855
DIČ: CZ02365855
Kamýcká 1777/31, Předměstí, Litoměřice, 412 01
Společnost je zapojena do systému sdruženého plnění EKO-KOM pod číslem EK-R00210014 Používáme ikony od Eucalyp, Nhor Phai, Pixelmeetup, Pixel perfect a Freepik z webu www.flaticon.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz