Jak na slimáky
Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Pá, 9:00 - 15:00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. Novinky v eshopu
  3. Jak na slimáky
17.07.2019

Jak na slimáky

Slimáci, suchozemští plži z čeledi slimákovití, patří na našich zahradách mezi ty nejméně vítané hosty a často zůstávají aktivní až do podzimu. Od srpna do konce září potom začínají se snůškou vajíček, která nakladou do země, kde ta později nakladená přečkají zimu. Od jara slimáci způsobují ztráty, jak při požeru klíčících rostlin, tak následně při poškozování např. listů okrasných rostlin, salátů či okusem plodů.

Proti slimákům je nejlepší nakombinovat několik hned typů ochrany najednou. Vybrat si můžete z naší nabídky celou řadu přírodních přípravků.

Nejběžnější je používání požerových granulí (Ferramol, Natria), kde je účinnou látkou fosforečnan železitý, který se přirozeně vyskytuje v přírodě. Postupně se tato sloučenina rozkládá a poskytuje rostlinám prospěšné látky - fosfor a železo. Tyto přípravky vakazují vynikající účinnost. Další výhodou je nulová ochranná lhůta - nejsou toxické pro teplokrevné živočich a tím pádem i bezpečné pro děti a zvířata. Slimáci po pozření granulí umírají ve svých úkrytech v podzemí.

Dále je možné využít bariéry proti slimákům. Pořídit můžete ekologickou bariéru z attapulgitu (speciální jíl), který působí na slimáky dehydratačně (Natria bariéra na slimáky a plzáky). Je odolný proti vodě, bez zápachu a není nebezpečný pro lidi ani zvířata. Tradičně se doporučují hrubozrnné překážky z popele či skořápek nebo pro slimáky jedovatý suchý lógr z kávy. Obtížně slimáci překonávají také zapuštěné plechy se zahnutým okrajem, nebo elektrické ohradníky z tenkého drátu.

Tyto ochranné prostředky lze zkombinovat s mechanickou pastí (Bros násraha, past Plastia). Tyto pasti spočívají v nádobě zapuštěné v zemi a kapalném atraktantu (pivo aj.). Principem je přilákání slimáka, který do nádoby spadne a utopí se.

Slimáky lze mechanicky odstraňovat také sběrem. Ten je nejúčinnější za soumraku či rozednění. Můžete také zkusit chov slimakožravých kachen, pro které je ovšem potřeba zahradu upravit a počítat s tím, že jen slimáci jako krmivo nestačí.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
© 2017-2022
Provozovatelem eshopu Ošetřeno.cz je Terpenix s.r.o. spin-off společnost ČZU,
zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Krajského soudu v Ústí nad Labem,
spisová značka C 33539
IČO: 02365855
DIČ: CZ02365855
Kamýcká 1777/31, Předměstí, Litoměřice, 412 01
Společnost je zapojena do systému sdruženého plnění EKO-KOM pod číslem EK-R00210014 Používáme ikony od Eucalyp, Nhor Phai, Pixelmeetup, Pixel perfect a Freepik z webu www.flaticon.com
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz