Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Zembag - ekologické skladování bramborZEMBAG je speciálně navržený designový pytel ze stoprocentní jutoviny k ekologickému skladování až 5... arr3Masamaril pro včely  Masamaril - koncentrát doplňku výživy včel Nově nabízíme přírodní veterinární přípravky pro... arr3Vermikompostér URBALIVE    Novinka oceněná cenou za design Pracovité žížaly ve vermikompostéru... arr3Vyzkoušejte NEEM AZAL proti žravým a savým škůdcůmPřípravek NEEM AZAL T/S je přípravek proti škodlivému savému a žravému hmyzu, vyrobený z výtažku... arr3Vyzkoušejte přípravek LEPINOX proti obalečůmBoj s obaleči   Přezimující housenky obalečů se kuklí na jaře. V průběhu května se líhnou motýlci,... arr3Jak připravit postřik proti pilatkám?O rostlině Kvasie hořká (Quassia amara) je tropický keř ze Střední a Jižní Ameriky, jehož dřevo... arr3Jak připravit postřik z přesličky proti plísním a padlí?Preslička rolní je velmi účinná v posilování přirozené obranyschopnosti rostlin. Přesný mechanismus...

Kontakty

tel: +420 777 892 763
info(a)osetreno.cz
FB: Osetreno

Anketa

Jaké máte zkušenosti s postřikem Polyversum?

Funguje perfektně 65% Nejsem si jistý/jistá 12% Spíše nefunguje 12% Vůbec nezabírá 12%

CHYTRÁ HOUBA
Co je chytrá houba (přípravek POLYVERSUM)?

 

Chytrá houba (přípravek POLYVERSUM), neboli Pythium oligandrum, je houba vyskytující se ve volné půdě. Chytrá houba proniká svými vlákny do buněk hostitele (kvasinky, houby, plísně) a čerpá z něho pro svoji výživu potřebné látky. Na podkladě výživové a prostorové kompetice tak potlačuje fytopatogenní houby.

 


Obrázek - Působení přípravku Polyversum

Pro rostliny neškodné houby Pythium sp prorostou mezi buňkami rostlinného pletiva kořenů (na obrázku) a listů. Díky jejich přítomnosti už v pletivech nezbyde místo pro houby jako je např. padlí. Účinnost této houby byla potvrzena v desítkách vědeckých studiích.

BMC Biology, 2013DOI: 10.1186/1471-2229-13-203

 


Biofungicid POLYVERSUM obsahuje kmen této houby připravený sušením v mrazu. Po aplikaci na porost houba osídlí pletiva rostliny, čímž zvýší její odolnost vůči chorobám. Houba dále produkuje přírodní látky, tzv. sekundární metabolity, které mají další pozitivní vliv na rostlinu, ovlivňují fyziologické procesy a růst.

Použití tohoto postřiku je 100% ekologické. Působení je spolehlivé. Je třeba dodržet pokyny pro aplikaci, která je možná několika způsoby, a to zálivkou, postřikem na list, máčením kořenů, řízků nebo celých rostlin, a mořením osiva. Důležité je namočit přípravek asi na 20 minut až půl hodiny před samotnou aplikací do vody pro aktivaci oospor. Tuto suspenzi spotřebujte do 10hodin. Možné je použití v domácnosti na většinu pokojových roslin, na plodiny v zahradě (např. jahody,okurky, brambory, mák, slunečnice a další) ale i v polním hospodářství (např. řepka olejná).Přípravek POLYVERSUM můžete zakoupit v našem eshopu zde.

Pro svou účinnost je postřik Polyversum využíván i velkými pěstiteli ovoce. V našem ho máme za bezkonkurenční ceny.


Způsoby aplikace přípravku Polyversum Biogarden


Zálivka

Zálivka 0,05% suspenzí přípravku. To znamená 1 g prášku (asi kávová lžička) na 2 litry vody. Dávkujeme zhruba 5 ml suspenze na sazenici. Při překročení dávky nehrozí žádné nebezpečí.Účelem je především počáteční podpora růstu mladých rostlin a jejich ochrana před půdními mykopatogeny, indukovaná rezistence proti plísni bramborové.


Postřik

Postřikujeme 0,05 % suspenzí, připravenou stejným způsobem jako pro zálivku. Je ale doporučeno suspenzi i opakovaně prolít přes filtr (postačí starší čistá punčocha), aby se zabránilomožnému ucpávání tryse k rozstřikovače.


Máčení sazenic/kořenů rostlin

Máčení kořenového balu sazenic připravenou 0,05% suspenzí těsně před výsadbou (alternativně lze plata se sazenicemi suspenzí prolít).


Moření osiva

5 gramů vystačí na 1 kg osiva. Osivo stačí smíchat s přípravkem. Je určeno proti padání klíčních rostlin.

 

Náš tip - vzhledem k pravidelné aplikaci je spotřeba preparátu poměrně vysoká. Doporučujeme zakoupit větší výhodnější balení, které je výhodnější a je možno jej sdílet například se sousedem. Při nákupu nad 1500 Kč navíc ušetřite na dopravě.